Pierogi ruskie z okrasą ze smażonej cebulki
Przepisów na ciasto na pierogi znajdziecie w sieci i książkach kulinarnych mnóstwo. I zapewne każdy będzie dobry. Ja mam swój sprawdzony i zawsze trzymam się jednej receptury. Ciasto jest delikatne i elastyczne, a farsz nie wypływa z pierogów podczas ich gotowania. Jeśli lubicie eksperymentować z ciastem na pierogi, to polecam wypróbować również mój. Wiele osób korzysta z mojego przepisu i są zachwyceni.
Gotowane pierogi z farszem serowo ziemniaczanym możecie serwować z okrasą z cebulki i kwaśną śmietaną. Smacznego.
Obserwuj mój profil na INSTAGRAMIE
500g mąki pszennej typ 650
220-240 gorącej wody
4 łyżki oleju rzepakowego
1/3 łyżeczki soli
SKŁADNIKI na farsz do pierogów ruskich:
3-4 średnie ziemniaki
300g-350g twarogu wiejskiego
1 biała cebula
sól, pieprz czarny
olej do smażenia
PRZYGOTOWANIE pierogów ruskich:
Mąkę przesiać do dzieży robota kuchennego, dodać sól i zalać wrzątkiem. Następnie dodać olej i wyrabiać hakiem na niskich obrotach przez 7 min. Ciasto przykryć wilgotną ściereczką i pozostawić w dzieży na godzinę, aby odpoczęło.
Cebulę drobno posiekać i przesmażyć na oleju na złoto.
Ziemniaki obrać, pokroić na mniejsze kawałki, ugotować w osolonej wodzie, odcedzić i odparować na ogniu resztki wody po gotowania. Gorące ziemniaki przełożyć do miski, rozdrobnić tłuczkiem na puree, dodać pokruszony twaróg i utrzeć całość na gładki farsz. Dodać przesmażoną cebulę, doprawić solą i pieprzem. Całość dokładnie wymieszać.
Ciasto na pierogi podzielić na 3 części i zawinąć w folię spożywczą, aby nie obsychało. Każdą z porcji ciasta po kolei: wyrobić dłońmi, uformować kulę, podsypać odrobiną mąki, rozwałkować na cienki placek, wykrawać okręgi o średnicy 9 cm np. szklanką. Nabierać łyżeczką porcję farszu, układać na środku ciasta, dokładnie zlepić brzegi i zrobić falbankę.
*farsz najlepiej układać na tej stronie ciasta która dotykała stolnicy, jest wilgotniejsza i lepiej się klei
Ulepione pierogi układać na papierze do pieczenia i przykryć ściereczką.
Gotowe pierogi gotować w dużym garnku w osolonej wodzie z łyżką oleju. Pierogi gotować partiami, wrzucać na wrzątek, delikatnie zamieszać drewnianą łyżką. Gotować 3 min. od wypłynięcia pierogów na powierzchnię wody. Ugotowane pierogi wyławiać łyżką cedzakową. Podawać z okrasą z cebulki i/lub kwaśną śmietaną. Smacznego.
Komentarze
Prześlij komentarz
Cześć, dziękuję za każdy komentarz. Bardzo mi miło, że tu zaglądasz i korzystasz z moich przepisów. Smacznego. Pozdrawiam, Paweł I kulinarnyJa