Filet z łososia na szpinaku w kremowym sosie

 Jak dobrze wiecie pochodzę z Warmii i tam się urodziłem. Dlatego ryby od zawsze były w mojej diecie i do dziś je uwielbiam. Jedną z moich ulubionych jest łosoś. Przygotowuję go na wiele sposobów, a to mój ulubiony. Smażony filet z łososia na szpinaku baby w kremowym sosie. Minimalna ilość składników potrafi zdziałać cuda, kocham to połączenie smakowe.

 Do przygotowania perfekcyjnie usmażonej ryby, potrzebujecie nieprzywierającej patelni i dobrze rozgrzanego oleju.

Filet z łososia na szpinaku w kremowym sosie

SKŁADNIKI na 2 porcje:

2 filety z łososia (po 200g) ze skórą
500g świeżego szpinaku baby
1 czerwona cebula
100 ml śmietanki 30%
cytryna
sól, pieprz
masło, olej do smażenia

Filet z łososia na szpinaku w kremowym sosie

PRZYGOTOWANIE:
Ze skóry łososia usuwamy łuski. Filety myjemy pod bieżącą wodą i dokładnie osuszamy ręcznikiem papierowym. Doprawiamy solą i pieprzem. Rybę smażymy na rozgrzanym oleju, skórą do dołu. Na 15 sec. dociskamy rybę szpadką, aby zachowała swoją formę przy smażeniu. następnie zmniejszamy ogień.
Gdy ok. 3/4 biała ryby się zetnie, przekręcamy na drugą stronę.
Na drugiej patelni z dodatkiem masła przesmażamy drobno posiekaną cebulę. Dodajemy szpinak i chwilę smażymy. Następnie dodajemy śmietankę i chwilę redukujemy. Pod koniec doprawimy solą i pieprzem.
Na szpinaku układamy wcześniej usmażone filety z łososia i możemy serwować. Smacznego

Filet z łososia na szpinaku w kremowym sosie

Do usmażenia łososia użyłem nieprzywierającej patelni La Bonita. Jakość ich produktów zapewni Wam komfort podczas gotowania. Przygotowanie posiłków jest szybkie i przyjemnie.

Filet z łososia na szpinaku w kremowym sosie

Wpis zawierał lokowanie produktów marki La Bonita. Więcej informacji i pełen asortyment  znajdziecie na stronie www.labonita.pl

Komentarze